Ostatni taniec zwycięzcą OLA! Cup 2022

W wielkim finale turnieju piłki nożnej halowej OLA! Cup 2022 piłkarze Ostatniego tańca wygrali z FK Contusiones 3:1. Chociaż zaczęło się niemrawo..

Pierwszego gola w decydującym spotkaniu strzelił Rafał Rusiecki i wyglądało, że FK Contusiones są na dobrej drodze do zdobycia swojego drugiego pucharu (wcześniej triumfowali jako Dream Team). Spokój zakłócił jednak błąd przy komunikacji Radka Rusieckiego z bramkarzem Edgarem Zacharewiczem, po którym piłka nieszczęśliwym trafem wylądowała we własnej siatce. Tego wystarczyło doświadczonym rywalom. Z minuty na minutę nabierali większej pewności w grze i dosyć szybko zmaterializowali swoją przewagę golem na 2:1. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Skinder, który był także autorem ostatniego gwoździa do trumny FK Contusiones.

Trzecie miejsce z kolei zdobyli FC Trupai, którzy w małym finale 2:0 pokonali Nową Falę z Ejszyszek. Po bramce zdobyli Simas Bražinskas i Vadim Ivaško.

Najlepszym bramkarzem został Karolis Makevičius, który w siedmiu meczach drużyny FC Trupao zdołał zachować 4 czyste konta. Tuż za nim uplasował się golkiper FK Contusiones Edgar Zacharewicz z trzema meczami na zero.

Nagrodę najlepszego gracza zgarnął Artur Juchno, zdobywca 7 goli w sześciu meczach. Jego postawa na przeciągu całego turnieju zadecydowała o finalnym triumfie Ostatniego tańca. Siedem bramek zdobył także Vadim Ivaško, który jednak do tego potrzebował siedmiu meczu. Tuż za nimi uplasował się inny zawodnik zwycięzców – Tomasz Skinder (6 celnych strzałów).

Projekt finansowany przez S. A. Orlen Lietuva oraz ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022 przy współpracy z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie”